Łysienie rozlane

Łysienie rozlane może być objawem różnych stanów chorobowych, np. obniżonego poziomu żelaza w surowicy krwi, nerwic, zaburzeń hormonalnych. U kobiet ze skłonnościami rodzinnymi do łysienia czynnikami wywołującymi stan chorobowy mogą być detergenty w szamponach, lakiery do włosów, farby do włosów.

Łysienie rozlaneLeczenie rozlanego łysienia kobiet polega przede wszystkim na wykluczeniu innych schorzeń, co wymaga wykonania dodatkowych badań. W przypadku uczucia napięcia skóry głowy zaleca się duże dawki witaminy E. Miejscowo zaleca się wcieranie preparatów o działaniu drażniącym, nierzadko z dodatkiem sterydów (preparaty robione w aptekach na receptę jak Alpicort, Neril tonik). We wszystkich przypadkach zaleca się zaniechanie farbowania i ondulowania włosów. Do mycia powinno używać się szamponów o łagodnym działaniu bez barwników i substancji zapachowych.

Iloczyn 2 * 4 wynosi
Imie
Komentarz
adam
2008-9-17, 18:06:36
jakie środki stosować żeby to łysiene zachamować ijakie lekarstwo

pawel
2009-1-5, 11:50:45
slyszalem ze calkowite obciecie wlosow i ich ponowny odrost wzmacnia wlosy

Wacek
2010-2-8, 12:42:02
To pozorne działanie-z tym ścinaniem. ja kiedyś dostałem subrine recept-leczniczy środek-szampon i i taki płyn po myciu do wcierania w nasadę włosów/głowę i sobie chwale.

jurek
2010-2-26, 10:16:15
a tą subrine recept to chyba tylko w aptece kupie co? bo nigdzie nie mogłem jej znaleźć a jestem zainteresowany.

ala
2010-10-14, 15:34:30
Ja stosoalam Alpicort na recepte, i neril, nic nie pomoglo, malo tego, teraz pojawil sie lupiez, skora mnie swedzi strasznie, a pod wlosami yczulam 3 pryszcze w miejscu najwiekszgo swedzenia:( zalamie sie nie dlugo, bo ile mozna kasy wydawac i z tym walczyc ?