Łupież suchy (zwykły)

Łupież suchy (zwykły) nie powoduje nadmiernego wypadania włosów, aczkolwiek mogą być one znacznie suchsze i łamliwe. Jeśli nie będziemy leczyć łupieżu zwykłego to z czasem nasili się i przerodzi w łupież tłusty.

Największe rozpowszechnienie łupieżu zwykłego u obojga płci występuje w wieku 10-20 lat. Łupież zwykły jest częściej spotykany u chłopców i mężczyzn, z wiekiem może przekształcać się w łupież tłusty lub utrzymywać się nawet przez całe życie. U niemowląt i dzieci jest prawie niespotykany.

Postać łupieżu zwykłego to drobnootrębiaste łuski koloru białego na owłosionej skórze głowy. Złuszczenie nieestetyczne może pojawiać się także między brwiami, na skórze brody, pod pachami i na wzgórku łonowym. Czasami towarzyszy temu zapalenie brzegów powiek. Jeśli zapalenie nie jest silne pojawić się może tylko świąd. Gdy umyjemy głowę poprawa jest, jednak krótkotrwała, a złuszczenie nadal postępuje. Czesanie staje się nieprzyjemną czynnością, gdyż łuski odpadają niezwiązane ściśle z podłożem i w szczególności na ciemnym ubraniu są widoczne.

Przyczyny powstania były długo nie odgadnione. Czynniki prowadzące do powstawania łupieżu to zewnętrzne: atmosferyczne (nadmierne nasłonecznienie), zanieczyszczenie powietrza, niektóre środki pielęgnacyjne i wewnętrzne: zaburzenia genetyczne, hormonalne, immunologiczne.

Łupież zwykły skóry gładkiej to schorzenie występujące najczęściej u dzieci i ma najprawdopodobniej charakter zakaźny. Pojawia się najczęściej w postaci białawych, okrągławych ognisk na twarzy (jak przysypana mąką). Żadne objawy zapalne i inne dolegliwości jej nie towarzyszą. W leczeniu łupieżu zwykłego skóry gładkiej stosuje się maści antybiotykowe i najczęściej jest to kuracja, która wystarcza do zlikwidowania objawów choroby.

W leczeniu łupieżu zwykłego stosuje się tylko leki zewnętrzne. Rodzaj i siła działania zalecanych preparatów zależą od nasilenia choroby. Do usunięcia nadmiernej ilości łusek to użycie oliwki salicylowej. Należy przed nasmarowaniem nią skóry głowy lekko ja podgrzać, a wówczas lepiej zadziała. Następnie przykrywamy głowę folią i zawijamy w ręcznik i po kilku godzinach zmywamy (2-4 godzin). Zalecany jest także na krótki okres od 7-14 dni preparat sterydowy w płynie (Lorinden, Laticort – leki starszej generacji), także Elocom, Locoid, także, choć silniej działający Dermovate, Diprosalic. Naturalnie zmieniamy środki do pielęgnacji włosów, a tym samym ograniczamy pianki, lakiery, żele, farby itp. i stosujemy szampony przeciwłupieżowe.

Iloczyn 4 * 3 wynosi
Imie
Komentarz
ola
2008-9-16, 20:03:50
Mnie swedzi glowa mam łuski suche ale zdrapuje tez strupki,malo tego strasznie swedzi i dziennie myje glowe.Prosze o pomoc.Dermatolodzy robili ze mnie krolika doswiadczalnego bez skutku.Mam juz dosc i zmeczona jestem.

Ania
2008-9-30, 16:08:51
Uwazam,że powodem przez który swędzi sie glowa mogą być wszy.Powodem dla korego na głowie masz suche łuski może być to że bardzo często drapiesz się po głowie.albo podrażnienie przez lakiery lub pyłek po wyschnietym lakierze pozornir przypominający lupież.Radze również abyś zrobiła badania czy może nie jesteś na coś uczulona moze to jest powodem swedzenia.

pati
2008-12-30, 16:32:24
tej takich rdzo ciekawa strona i pomyslowa. prosze o wiec takich tekstow

Krzyś
2009-1-3, 18:34:20
Witam wszystkich!
Miałem to samo, zaczerwienie, łuski i swędzenie!
Pomogł mi po pół roku stosowania różnych środków tylko szampon colbex!!!
Polecam!!!!!!
COLBEX to wam pomoże!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam

tomek
2009-1-7, 17:15:13
ja tez lubie takie strony

iwona
2009-2-3, 20:57:09
Macie grzybice powierzchniową ! w wieku pokwitania sama przechodzi!

nikita
2010-2-8, 12:35:41
Bardzo dobry jest Prolab, zresztą można się poradzić farmaceutki ale ona właśnie to mi poleciła i pomaga :)

JULKA
2010-11-24, 11:33:47
Nizoral!
Pomógł odrazu po pierwszym uymyciu już ich prawei niema mam 14 lat i głupio mieć łupież użyłam nizoral bo tata tego używałm i mi pomgło
NAPRAWDE !

Kosmetyki probiotyczne
2010-12-22, 13:11:04
Miałem problem i również miałem dość testowania nowych preparatów.
Znalazłem blog pdhsobieraj.blog.interia.pl i poczytałem o kosmetykach probiotycznych. Skontaktowałem się z panią Sylwią. Ona dobrała mi odpowiednie produkty i wysłaqła do mnie. Cena jest bardzo przystępna.
Ale najważniejsze- POMOGŁo

elle
2011-2-4, 7:33:30
żaden szampon mi nie pomógł, ani lekarstwa od dermatologa, więc zastosowałam metodę babci, po umyciu włosów spłukuje włosy woda z octem( łyżeczka na szkl. żeby ni smierdziało) od pół roku nie mam śladu po łupieżu( a było go mnóstwo), teraz powtarzam co 2 tyg. ( orientacyjnie)pozdrawiam.

elle
2011-2-4, 7:34:46
żaden szampon mi nie pomógł, ani lekarstwa od dermatologa, więc zastosowałam metodę babci, po umyciu włosów spłukuje włosy woda z octem( łyżeczka na szkl. żeby ni smierdziało) od pół roku nie mam śladu po łupieżu( a było go mnóstwo), teraz powtarzam co 2 tyg. ( orientacyjnie)pozdrawiam.

renee
2011-2-10, 16:53:14
ale czy ten ocet nie szkodzi włosom?

paweł okrasa
2011-11-23, 18:31:04
mam jakies takie białe kropki na chuju na skórze piecze co to jest ?:((

da
2012-6-25, 20:37:22
KRZYŚ, ILE CI PŁACĄ ZA TĄ REKLAMĘ?